top of page

Kuidas teha kokkuvõtteid PivotTable abil mitmest Exceli tabelist?

 

Kokkuvõtte tegemiseks on mõistlik alustada PowerQuery tööriistaga. PowerQuery'ga saab erinevate Exceli failide sisud koondada kokku ühte andmetabelisse ja seejärel andmetabelit kasutada Pivoti aruandes.

Kuidas toimida?

PowerQuery on Excel 2016 ja Office 365 paketis koheselt olemas, kuid 2010 ja 2013 Exceli kasutajad saavad selle alla laadida Microsofti kodulehelt ja see on tasuta. PowerQuery on kuvatud Excelis DATA menüüs (sõltuvalt versioonist) käskluse alla Get Data või NewQuery.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kokkuvõtte tegemiseks on mõistlik kõik vajalikud Exceli failid paigutada ühte kausta. Seejärel valida Excelis Data / Get Data / From File / From Folder (Excel 365). Teistes versioonides Data / New Query (2016 ja 2019).

From Folder nupp avab eraldi akna, milles näidata ette kaust, kus on Exceli failid. Exceli failide päised peavad olema samade nimedega, sest PowerQuery koondab andmed kokku veerunimede järgi. Järgnevast aknast vali tööleht ja akna all servas korraldus Combine & Load. Tulemus kuvatakse Exceli tabelisse ühe terviktabelina. Hiljem võib juba kausta Exceli faile juurde lisada. Tabel värskendab (peale Refresh käsklust) andmeid automaatselt. Kokkuvõtte sooritamiseks kursor tabelisse ja Insert / PivotTable.

Kristjan Sakk- MS Excel koolitaja ja konsultant

Nutikad lahendused Exceli koolitustelt: Koolituskalender

powerquery.jpg
bottom of page