top of page

Voore mõis

Projektid

About

2023 kevad lõpetasime Voore mõisa triiphoone projekti. Triiphoone on mõisate arhitektuuris olnud alati kesksel kohal. Triiphoone ehk kasvuhoone on taimede kasvatamiseks või hoidmiseks mõeldud, valgust läbilaskvast materjalist rajatis. Tänapäeval on enamus mõisate juures olnud triiphooned hävinud. Projekti käigus rajati Voore mõisa juurde klaasist triiphoone tarbeaed, milles kasvatatud saadused aitavad toetada teisi Voore mõisas pakutavaid teenuseid. Töid toetati Leader meetmest 60% ulatuses.

2022 novembris jõudsime lõpule Voore mõisa peahoones kahepoolse kahhealahju restaureerimise, taastamise. Ahju taastamisega parandatati oluliselt hoone kütmisvõimalusi. Töid toetati Leader meetmest 60% ulatuses.

Meil on hea meel, et oleme 2020 - 2021 jõudnud peamaja korrastada selliselt, et külastajatel on võimalik tutvuda häärberis olevate viimistluskihtidega. Teostatud on siseruumide krohviparandused, taastatud on peegellaed ja põrandad. Töid toetati Leader meetmest 60% ulatuses.

leader_logo-300x84.jpg

2021 oleme remontinud ja saanud valmis Voore mõisa peamaja härrastemajas ühiskondliku toaleti. WC remont loob võimalused korraldada peamajas erinevaid üritusi. Töid toetati Leader meetmest 90% ulatuses.

IMG_3506.JPG
bottom of page